Aktualności

JD.com uruchamia zrobotyzowaną stację kurierską w centrum Chin

Chiński gigant handlu elektronicznego JD.com uruchomił w czwartek swoją pierwszą stację kurierską w Changsha, stolicy chińskiej prowincji Hunan. Stacja dostarczająca o powierzchni 600 metrów kwadratowych ma zespół 20 kurierów robotów, obsługujących klientów w odległości 5 km od stacji.

Liu Xiangdong, dyrektor centrum autopilota JD, powiedział, że roboty mogą obsłużyć 2 000 przesyłek dziennie. JD promuje wykorzystanie robotów kurierskich w wielu chińskich miastach, w tym w Pekinie.

Firma poinformowała na początku tego roku, że współpracuje z chińskim producentem robotów Siasun, aby rozwinąć roboty logistyczne
i zwiększyć automatyzację od zamówienia do dostawy. W ciągu najbliższych pięciu lat wyremontuje 800 centrów logistycznych w całym kraju z technologiami sztucznej inteligencji.

"Chcemy stworzyć inteligentny system obejmujący magazyny, pojazdy dostawcze, stacje dystrybucji i obsługę klienta, w przyszłości, ludzcy kurierzy zasiądą w biurze i monitorują maszyny, które wykonują dla nich zadania", Liu Qiangdong, założyciel.

Wszystkie roboty na stacji Changsha mają autopilota i mogą poruszać się z prędkością 15-20 km na godzinę. Każdy robot to ruchomy zbiornik ładunkowy z 22 szczelinami. Może odróżnić klientów poprzez rozpoznawanie twarzy lub hasła.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201811/23/WS5bf6e2ada310eff30328a7cf.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.