Aktualności

„Iron-men” chodzą w zaawansowanych technologicznie szkieletach

Dwóch niepełnosprawnych fizycznie mężczyzn w  egzoszkielecie zwiedziło najbardziej znane miejsca w Chinach podczas dziewięciodniowej podróży do Pekinu z autonomicznego regionu Xinjiang Uygur. Jeden z mężczyzn pokonał 42,22 km, nieco więcej niż cały maraton, a drugi 21,63 km.

Mężczyźni, Shao Haipeng i Li Tao, chodzili z przerwami i odwiedzali najważniejsze miejsca, w tym starożytne miasto Kaszgar, Terakotowi Wojownicy w Xi'an i Beijing Temple of Heaven. 

Shao, lat 28,uszkodził kręgosłup w wyniku przypadkowego upadku w zeszłym roku i nie może stać ani chodzić bez pomocy. U 40-letniego Li zdiagnozowano zapalenie rdzenia kręgowego w 2016 r. – został sparaliżowany od pasa w dół. Dwóch mężczyzn rozpoczęło podróż
w autonomicznej prefekturze Kizilsu Kirgiz w Xinjiang w dniu 15 listopada. Para ta była obserwowana przez notariuszy, których zadaniem było oficjalne poświadczenie odległości.

"Niektórzy ludzie nazywali nas "Iron menami", gdy widzieli nas w nadającym się do noszenia zrobotyzowanym sprzęcie – powiedział Shao. "Ludzie w Xinjiang są bardzo namiętni i przyjaźni, a napotkane przez nas nieznajome osoby często dodawały nam otuchy". Li powiedział, że choć trudno mu zrobić choćby mały krok, miał pewność, że ukończy tę podróż i zrealizuje swoje marzenie. "Chodziliśmy, aby zachęcić więcej osób niepełnosprawnych, takich jak my", powiedział. "Mamy nadzieję, że zmobilizują się i wrócą do społeczeństwa".

Urządzenia do noszenia, opracowane przez Beihang University, Szpital Wojewódzki Jiangsu i firmę zajmującą się robotami rehabilitacyjnymi w Pekinie, są pierwszymi urządzeniami robotycznymi do egzoszkieletów, które mają być certyfikowane przez National Medical Products Administration.

Szpitale korzystające z urządzenia najpierw mierzą ciało pacjenta i odpowiednio dostosowują egzoszkielety. Następnie mocują sprzęt do pasa, nóg i ramion. Proces zajmuje około trzech minut. Szybkość i długość kroku pacjenta są wprowadzane do komputerów, które są później przymocowane do pleców pacjenta. Osoba niepełnosprawna może polegać na tym, że roboty prowadzą swoje ruchy, ale do zachowania równowagi potrzebna jest również laska.

Każdy zestaw sprzętu kosztuje 300 000 juanów (43,200 USD). Ding Qiang, szef zespołu medycznego wysłanego przez prowincję Jiangsu do pomocy w Xinjiang, powiedział, że dwa zestawy sprzętu zostaną przekazane na rzecz Kizilsu Kirgiz People's Hospital, aby pomóc lokalnym pacjentom odzyskać ich mobilność.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201811/26/WS5bfb440ba310eff30328af45.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.