Aktualności

Shenzen – najlepsze miasto dla biznesu w Chinach

Najnowszy raport Academy of Greater Bay Area Studies donosi, że Shenzen to najlepsze miejsce dla biznesu w Chinach. W mieście położonym w prowincji Guangdong znajduje się między innymi siedziba firmy Huawei.

Zgodnie z raportem najnowszy ranking miast przyjaznych biznesowi przedstawia się następująco: Shenzhen, Szanghaj, Guangzhou, Pekin i Hong Kong. W porównaniu z ostatnimi latami Shenzen wspięło się w rankingu z pozycji trzeciej na pierwszą, odsuwając z piedestału Szanghaj i Guangzhou.

Ranking oparty został na podstawie sześciu wskaźników determinujących powodzenie biznesu w danym mieście. Do kryteriów należą: przyjazne środowisko, infrastruktura, koszty prowadzenia działalności, otoczenie rynkowe, usługi oraz środowisko ekologiczne. W powyższych kryteriach oceny Shenzen zajęło pierwszą pozycję pod względem środowiska przyjaznego biznesowi, trzecie miejsce w otoczeniu rynkowym oraz piąte pod względem infrastruktury. Raport doskonale pokazuje jak w na przestrzeni czasu zmieniały się zalety rynkowe poszczególnych miast.

W ciągu ostatnich kilku lat liczba podmiotów gospodarczych w Shenzen osiągnęła liczbę 3 milionów 60 tysięcy, co oznacza, że miasto jest jedynym w Chinach, w którym ilość zarejestrowanych działalności gospodarczych przekroczyła 3 miliony.

Największym zaskoczeniem okazała się metamorfoza gospodarcza miasta Changsha, stolicy prowincji Hunan w środkowych Chinach. Wskaźnik środowiska przyjaznego dla biznesu w tym mieście skoczył z trzydziestego pierwszego miejsca na drugie.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201812/04/WS5c05f2c8a310eff30328ef3a.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.