Aktualności

Alibaba zbuduje centrum logistyczne w Belgii

Alibaba Group ogłosiła plan budowy centrum logistycznego w Belgii. Ma to ułatwić handel i łączność między największym portalem zrzeszającym chińskich producentów a Europą.

Alibaba Cainiao Smart Logistics Network podpisał w tym tygodniu porozumienie z belgijskim portem lotniczym Liege w sprawie budowy centrum logistycznego o powierzchni 220 000 metrów kwadratowych. W początkowej fazie inwestycja ma wynieść 75 milionów euro, a jej budowa rozpocznie się w 2021 roku.

Lotnisko Liege upatruje korzyści we współpracy z Alibabą, gdyż zachęci ona inne firmy do kooperacji z portem lotniczym i przyspieszy rozwój rynku e-commerce pomiędzy Europą a Chinami. "Będzie to ogromna szansa na zwiększenie eksportu i przyniesie społeczeństwu dalekosiężne korzyści gospodarcze, w tym możliwość zatrudnienia w Liege" – powiedział belgijski premier, Charles Michel, w swoim oświadczeniu.

Ponad 98 procent europejskich przedsiębiorstw to małe i średnie firmy. Partnerstwo Alibaby i Liege oznacza zwiększenie dostępu do handlu zintegrowanego firmom w całej Europie.

Oprócz budowy centrum logistycznego Alibaba i belgijski rząd planują działania na rzecz cyfryzacji i usprawniania procedur celnych, aby uprościć i skrócić odprawy celne towarów. Kolejnym przedsięwzięciem ma być promocja Belgii jako kraju atrakcyjnego dla chińskich turystów.

Pomysł Jacka Ma, założyciela i prezesa Alibaby, został już w 2016 roku pozytywnie przyjęty na szczycie G20. Uruchomienie centrów logistycznych dużych firm w różnych częściach świata umożliwi mniejszym gospodarkom uczestnictwo w handlu zagranicznym.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201812/07/WS5c0a058da310eff30328fbba.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.