Aktualności

Trendy w Hi-Tech w 2019 roku

Rok 2019 będzie rokiem sieci 5G, sztucznej inteligencji, pojazdów samojezdnych i prawdziwych RoboCopów. Sektor wysokiej technologii to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu w Chinach.

Naukowcy planują w tym roku wdrożenie techonologii Robomart, opierającej się na idei „weź i idź”. Robomart ma umożliwić przywołanie mobilnego robota-sklepu, w którym klient może wybrać produkty, zabrać do domu a sklep w dalszej kolejności wyśle potwierdzenie zakupów i obciąży klienta.

Steve Koenig, wiceprezes w Consumer Technology Association wskazuje, że 2019 będzie rokiem opartym na trzech fundamentach:  5G – piątej generacji telefonii komórkowej, AI czyli sztucznej inteligencji oraz pojazdach samokontrolnych SDV. Pierwsza trasa dla automatycznej mobilności Waymo uruchomiona została w Arizonie w grudniu. Rok 2019 ma przynieść takie rozwiązania na całym świecie. Do tej pory Waymo opracowało taksówkę, którą klient może zamówić o każdej porze dnia i nocy w Phoenix w Stanach Zjednoczonych.

Sztuczna inteligencja, zdaniem Koeniga, nie tylko wspiera przedsiębiorców w automatyzacji działań, ale coraz częściej pomaga użytkownikom indywidualnym w postaci asystentów cyfrowych i wyszukiwarek. AI wkracza do Internetu Rzeczy (IoT), czyli przedmiotów codziennego użytku takich jak pojazdy i sprzęt gospodarstwa domowego.

"Niezależnie od tego, czy chodzi o samochody, roboty czy rolnictwo, automatyczne rzeczy wykorzystują sztuczną inteligencję do wykonywania zadań tradycyjnie wykonywanych przez ludzi" – mówi David Cearley, wiceprezes Gartner, globalnej firmy badawczej. Aktualnie Microsoft i Uber używają robotów do patrolowania parkingów i zapobiegania kradzieżom. Są one w stanie odczytać rejestracje samochodowe, zgłosić podejrzane działania i gromadzić dane – inżynierowie nazywają je współczesnymi RoboCopami, których prototypowa wersja pojawiła się w filmie RoboCop z 1987 roku.

Flippy, zrobotyzowany flipper z burgerami stworzony przez Miso robotics, wykorzystuje z kolei kombinację kamer i skanerów termicznych do przygotowania jedzenia. Zadebiutował on podczas ostatniego sezonu baseballowego w USA.

Cearley twierdzi, że obiekty automatyczne łączą ze sobą już cztery środowiska: morskie, lądowe, powietrzne i cyfrowe. Na przykład, drony działające w powietrzu mogą nieść pomoc robotowi rolniczemu działającemu w polu. Dzięki temu zastosowanie robotyzacji i sztucznej inteligencji daje szeroki wachlarz potencjalnych zastosowań, póki co nie mają one jednak tak silnie rozwiniętych zdolności decyzyjnych jak ludzki mózg.

Zapotrzebowanie na integrację inteligentnej technologii z biznesem stale rośnie, z związku z tym dostarczanie takich rozwiązań również zostaje przyspieszone. Najszerszym przykładem inteligentnych przestrzeni są inteligentne miasta, łączące społeczeństwo, biznes i przemysł w struktury miejskich ekosystemów. Podobną strukturę posiada block-chain, na którym opierają się kryptowaluty.

Wszystkie te technologiczne nowości nie tylko usprawniają ludzkie działania, ale wznoszą doświadczenia i doznania konsumentów na nowy, wyższy poziom.

Więcej informacji na stronie: https://www.scmp.com/native/lifestyle/topics/premier-living/article/2180114/hi-tech-trends-2019-year-5g-ai-self-driving

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.