Aktualności

Naukowcy z Szanghaju na tropie schizofrenii

Chińscy naukowcy odkryli, że objętość podkorowego obszaru mózgu decyduje o możliwości rozwoju schizofrenii. Badanie może być przełomem w diagnozowaniu choroby.

Naukowcy z Szanghaju oparli swoje badania na analizie komputerowej ponad 10 tysięcy próbek genetycznych pobranych z ponad 20 instytucji w USA, Kanadzie, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Analiza odnosi się do podkorowego obszaru mózgu, którego wielkość u nastolatków wpływa na rozwój ewentualnej choroby.

Lider zespołu badawczego, Feng Jianfeng, podkreśla, że jest to pierwsze tak obszerne badanie, oparte na ogromnej ilości materiału genetycznego pobranego z różnych części świata. Badania trwały ponad pięć lat a ich szczegóły zostały opublikowane w amerykańskim czasopiśmie naukowym JAMA Psychiatry. Celem prac było stworzenie neuroobrazu, który może wskazywać na środowisko sprzyjające rozwojowi schizofrenii.

Jeden z członków zespołu dodatkowo prowadzi testy na zwierzętach w celu określenia patogenezy choroby.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201901/17/WS5c3fe584a3106c65c34e4fe3.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.