Aktualności

Transformacja chińskich sił zbrojnych

Chińska armia zwiększyła flotę oraz siły powietrzne w ramach strategii rządowej. Transformacja ma na celu przekształcenie Armii Ludowej w nowoczesne siły zbrojne.

Chińska Armia Ludowa (PLA) to siły zbrojne Chińskiej Republiki Ludowej oraz Komunistycznej Partii Chin. PLA składa się z pięciu oddziałów: sił lądowych, marynarki wojennej, sił powietrznych, rakietowych oraz strategicznych grup wsparcia. Jest to największa jednostka militarna na świecie i posiada drugi co do wielkości budżet obronny na świecie. Chiny obecnie posiadają ponad dwa miliony aktywnych żołnierzy.

Aktualnie sieć chińskich sił zbrojnych jest w przebudowie. Liczba piechoty została zmniejszona o 30%, a w jej miejsce zintensyfikowano nakłady na flotę, siły powietrzne oraz jednostki strategiczne. Nowa struktura wojskowa na przygotować Chiny na ewentualną cyberwojnę i obronę chińskich interesów zagranicą.

Analityk wojskowy Ni Lexiong podkreśla, że siły powietrzne i cyberprzestrzeń to miejsca, w których aktualnie toczone są wojny militarne i gospodarcze. Siły lądowe mają coraz mniejszy udział w wojnach XXI wieku, co jest przyczyną transformacji chińskiego wojska. Nowe formacje wojskowe mają w przyszłości odpowiadać za cyberśrodowisko, kosmos oraz brać udział w wojnach elektronicznych.

Więcej informacji na stronie: https://www.scmp.com/news/china/military/article/2183050/chinese-army-now-makes-less-half-plas-strength-military-aims

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.