Aktualności

China Airlines odwołują loty z powodu strajku pilotów

Główny przewoźnik Tajwanu, China Airlines, rozpoczął odwoływanie lotów po strajku pilotów. Pracownicy linii domagają się lepszych warunków pracy, w tym dłuższego odpoczynku.

China Airlines odwołały już co najmniej 26 lotów przychodzących i wychodzących na przestrzeni ostatniego weekendu. Spośród odwołanych kursów są między innymi te do Pekinu, Szanghaju, Los Angeles, Tokio czy Bangkoku. Strajk powoduje duże opóźnienia i zamieszanie na lotniskach w Tajwanie, co potęgują obchody Księżycowego Nowego Roku. To najtrudniejszy czas dla linii lotniczych ze względu na wzmożoną ilość podróży Chińczyków.

Ministerstwo Transportu powołało już awaryjną grupę zadaniową, która ma się zająć tą kwestią. China Airlines oświadczyły, że nie zrezygnują z prowadzenia rozmów ze związkiem pilotów. Związek twierdzi jednak, że linie lotnicze odmówiły rozwiązania problemu przemęczenia pracowników.

Spór między związkiem a China Airlines sięga ubiegłego roku. Wtedy po raz pierwszy poruszono temat braku dbałości o zdrowie i dobro pilotów. Związek zawiesił zeszłoroczny strajk dając liniom czas na poprawę warunków pracy i prawa do odpoczynku. Zdaniem pilotów linie nie zrobiły nic w tej sprawie.

Związek pilotów poinformował, że China Airlines odmówiły zatrudnienia większej liczby pilotów, gdyż wzrosłyby koszty utrzymania linii, co podważyłoby konkurencyjne ceny lotów tego przewoźnika. Jednocześnie związkowcy nie domagają się większych pensji, gdyż to nie rozwiąże problemu ich przemęczenia.

Więcej informacji na stronie: https://www.scmp.com/news/china/society/article/2185337/pilots-taiwans-main-airline-threaten-strike-after-china-airlines

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.