Aktualności

Nauka i innowacje wzmacniają gospodarkę Guangdong

Pomimo wojny handlowej, toczącej się między Chinami i USA, prowincja Guangdong pozostaje chińską potęgą ekonomiczną. Sektor nauki i technologii to sposób Guangdong na osiągnięcie równowagi gospodarczej.

Budowa obszaru ekonomicznego Guangdong – Hong Kong – Macao Greater Bay to przedsięwzięcie, które pozwoliło południowowschodniej prowincji utrzymanie pozycji potęgi ekonomicznej. Kolejnym kluczem do zrównoważonego rozwoju stały się technologie i nauka, silnie rozwijające się w tym regionie.

Wang Ruijun, dyrektor generalny Departamentu Nauki i Technologii w Guangdong powiedział, że rząd prowincjonalny nie szczędzi wysiłków w promowaniu tutejszych innowacji. Wang podkreśla, że władze lokalne zainwestowały już cztery miliardy juanów na budowę siedmiu laboratoriów oraz prowadzenie 72 ważnych projektów badawczych. Postęp technologiczny Guangdong jest zintegrowany z planem rozwojowym całego kraju.

Okoliczne przedsiębiorstwa zachęcane są do promowania innowacji naukowych i technologicznych, aby zwiększyć ich konkurencyjność. Prowincja posiada już ponad 20 000 zarejestrowanych firm, których działalność związana jest z rozwojem technologii i nauki.

Kanton, będący stolicą prowincji Guangdong, od dawna prowadzi politykę promowania innowacji, ze szczególnym naciskiem na branżę informatyczną, biofarmaceutyczną oraz sztuczną inteligencję. Zdaniem ekspertów dziedziny te mają zmodernizować i zdominować przemysł w nadchodzących latach. Władze planują zachęcać wybitne umysły z zagranicy do podejmowania badań w Guangdong. Ich zdaniem jest to miejsce znacznie bardziej przyjazne technologii niż Tokio czy Nowy Jork.

Wschodniopołudniowa prowincja zanotowała w ubiegłym roku wzrost PKB na poziomie 6,8%. Po raz kolejny utrzymała ona najwyższą pozycję w kraju, którą szczyci się od ponad trzech dekad.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201902/12/WS5c621bf0a3106c65c34e8d0a.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.