Aktualności

Alipay wprowadza dodatkowe zabezpieczenia transakcji

Alipay, największa chińska platforma płatności mobilnych, ogłasza aktualizację ochrony środków finansowych. Do programu zostało zaangażowanych 26 działów bezpieczeństwa publicznego.

Nowa funkcja ochrony środków płatniczych w Alipay umożliwia użytkownikom powiązanie kont między członkami rodziny, lub bliskimi przyjaciółmi. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości w transakcjach, system wyśle alerty bezpieczeństwa do właścicieli powiązanych rachunków, aby zapobiec oszustwom i zminimalizować utratę środków.

Użytkownicy Alipay od teraz będą mogli opóźnić płatność o dwie, a nawet 24 godziny, jeśli uznają transakcję za błędną, lub podejrzaną. Ponadto pojawi się opcja zgłoszenia alertu bezpieczeństwa w platformie. System, powiązany z lokalnymi organami bezpieczeństwa, będzie w stanie zamrozić, lub cofnąć płatność, jeśli pojawią się wątpliwości co do wiarygodności transakcji.

Niektóre lokalne ośrodki zwalczania nadużyć finansowych takie jak Pekin, Szanghaj czy Shenzen zobowiązały się do promowania edukacji finansowej i systemów przeciwdziałania oszustom.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201902/26/WS5c74f4f7a3106c65c34eb831.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.