Aktualności

Chiny globalną potęgą na rynku smartfonów

Do 2025 roku Chiny mają stać się światową potęgą w dziedzinie smartfonów – przewidują eksperci. W tym czasie Państwo Środka obsługiwać będzie ponad 1,46 miliarda połączeń telefonicznych.

Zgodnie z raportem Mobile World Congress Chiny zdominują rynek telefoniczny w ciągu najbliższych pięciu lat. Technologia 5G, mobilny Internet oraz sztuczna inteligencja to filary, na których opierać się będzie współczesny rynek telekomów. Zyski z wprowadzenia sieci 5G, zgodnie z szacunkami, osiągną 2,2 biliona dolarów w ciągu najbliższych piętnastu lat.

Do roku 2025 liczba połączeń realizowanych za pośrednictwem sieci 5G stanowić będzie 15% ogólnej liczby światowej. W samych Chinach i Europie wartość ta ma być dwukrotnie wyższa, na poziomie 30%. Największe wrażenie robi fakt, że do tego czasu aż pięć miliardów ludzi zyska dostęp do Internetu mobilnego, co stanowić będzie aż 60% światowej populacji.

Chiny w ostatnim roku wykazały też największy odsetek użytkowników (aż 80%), którzy oglądają filmy on-line za pośrednictwem smartfonów.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201902/28/WS5c7789efa3106c65c34ebfb8.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.