Aktualności

Aplikacja z konkursem wiedzy o prezydencie Chin

Chińska propaganda rządowa stworzyła aplikację mobilną, w której można sprawdzić wiedzę o prezydencie Xi Jinpingu. W ciągu kilku dni aplikacja stała się hitem, a nowe media nawyraźniej trafiają do obywateli.

Od ponad dwóch tygodni trwają obrady Ludowej Politycznej Konferencji Konsultacyjnej Chin oraz Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych. To chińskie odpowiedniki sejmu i senatu, przy czym sama izba sejmowa liczy blisko trzy tysiące członków i jest najliczniejszą tego typu jednostką na świecie. Podczas obrad, nazwanych Dwiema Sesjami, mają zapaść kluczowe decyzje dotyczące chińskiej polityki.

Okazję tę wykorzystano do stworzenia aplikacji „Xuexi Qiangguo”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza – „uczenie się, aby kraj był silny”. Xuexi to także gra słów nawiązująca do imienia prezydenta Chin. W rzeczywistości aplikacja ma posłużyć za nowoczesne medium rządowej propagandy. W aplikacji można czytać dzieła Xi, za co użytkownik otrzymuje punkty. Istotne, by czytać dzieła w dni powszedni około godziny 20 – 22 i w weekendy między 15 a 16. W tym czasie można otrzymać więcej punktów, ponieważ użytkownik rezygnuje z czasu spędzanego z bliskimi na zapoznanie się z dziełami prezydenta.

W aplikacji dostępne są między innymi fragmenty „Myśli Xi Jinpinga o socjalizmie z chińską charakterystyką na drodze do nowej ery". Dzieło liczące ponad 500 stron ma szansę stać się drugą „Czerwoną Książeczką Mao”, którą czytał każdy obywatel Chin podczas rewolucji kulturalnej.

Propagandowa aplikacja odniosła wielki sukces w Chinach i jest jednym z najczęściej pobieranych programów na smartfona. Xuexi Qiangguo wyprzedziła nawet Douyin (chiński odpowiednik TokToka). Aplikację stworzył koncern Alibaba, założony przez Jacka Ma – członka chińskiej partii komunistycznej.

Więcej informacji na stronie: https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/chinska-propaganda-tworzy-aplikacje-o-prezydencie/e8nesjh

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.