Aktualności

Chiny zwalczają cyberprzestępczość

Ponad 57 tysięcy cyberataków zostało unieszkodliwionych przez chińskie organy bezpieczeństwa w ubiegłym roku. W tym czasie doszło aż to 83 tysięcy aresztowań.

Chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego intensywnie pracuje nad przeciwdziałaniem cyberatakom. Tysiące firm zostało objętych sankcjami, doszło do licznych aresztowań a lista podejrzanych wciąż rośnie. Ponadto prawie 50 osób zostało przyłapanych na współpracy z zagranicznymi organami, głównie z Azji południowo-wschodniej.

Kampania przeciwdziałająca cyberprzestępczości została w ubiegłym roku rozszerzona o transgraniczne egzekwowanie prawa. Międzynarodowa współpraca pomaga niwelować ilość ataków hakerskich i gier hazardowych, które wspierane są przez hakerów ukrywających się zagranicą.

Większość wytoczonych spraw dotyczyła nielegalnego pozyskiwania danych i ich sprzedaży. Jedna z głośniejszych miała związek ze zbieraniem danych o uczniach szkół w prowincji Zhejiang.

Organy bezpieczeństwa wzmocniły też nadzór nad przedsiębiorstwami, które niesumiennie wypełniają obowiązki z zakresu zarządzania bezpieczeństwem sieci, czym przyczyniają się do zwiększenia częstotliwości cyberataków.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201903/08/WS5c81c8f1a3106c65c34ed80a.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.