Aktualności

Chiny skutecznie ścigają dłużników

Ponad 3,6 miliona dłużników zastosowało się do orzeczeń sądowych i spłaciło dług w ciągu ostatnich trzech lat. To efekt wprowadzonej w 2016 roku restrykcyjnej polityki odzyskiwania należności.

Najwyższy Sąd Ludowy w Chinach przedstawił raport, zgodnie z którym ponad 3,6 miliona dłużników zdecydowało się spłacić swoje zobowiązania. Niezależnie od wielkości i rodzaju zadłużenia chińskie władze podjęły w ciągu trzech lat wysiłki, aby odzyskać znaczną część zaległych należności. Dotyczy to zarówno przedsiębiorców pozwanych przez pracowników za niewypłacone wynagrodzenia, jak i kredytobiorców, którzy nie zwrócili pożyczek do banków.

Od marca 2016 roku spłacono 4,4 bilionów juanów (656 miliardów dolarów) przeterminowanych należności. Dodatkowym sposobem na walkę Sądu Ludowego z ewentualnymi dłużnikami jest możliwość publikacji on-line listy nazwisk osób, które zalegają z płatnościami. Tym samym ograniczana jest ich konsumpcja towarów i usług, a potencjalni kontrahenci mają możliwość weryfikacji rzetelności osoby, z którą nawiążą współpracę.

Do tej pory Najwyższy Sąd Ludowy ujawnił dane osobowe, w tym nazwiska i numery dowodów osobistych, dla 13 milionów spraw. Sąd podpisał też umowy z 60 jednostkami rządowymi w celu wspólnego ukarania dłużników, na przykład poprzez uniemożliwienie im zakupu biletów lotniczych, lub kolejowych do czasu uregulowania zaległości. W tym czasie aż 19 milionów lotów i 5,6 miliona podróży kolejowych zostało zablokowanych.

Ponadto w całym kraju ukarano 13 tysięcy oszustów, którzy uchylali się od spłat i ukrywali swoje dochody oraz wielkość posiadanych aktywów finansowych.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201903/13/WS5c885af3a3106c65c34ee4be.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.