Aktualności

Kursy zamiast obowiązkowej edukacji

Ośrodki szkolne oferujące kursy zamiast obowiązkowej edukacji zostały ukarane przez Ministerstwo Edukacji. Zajęcia o charakterze pozalekcyjnym nie mogą zastępować obligatoryjnego programu nauczania.

W Chinach rośnie liczba ośrodków, które oferują kursy i szkolenia zamiast obowiązkowej edukacji dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Ministerstwo Edukacji przyjrzało się programom nauczania takich placówek i ukarało pierwszych dostawców kursów szkoleniowych. Instytucje oferowały kursy pod płaszczykiem „Sishu” (tradycyjne szkoły prywatne), „lekcji Guoxue” (lekcje tradycyjnej myśli chińskiej), czy „klasyki czytania” (zajęć z czytania klasycznych dzieł chińskich).

Kursy mają charakter pozalekcyjny i nie są obowiązkowe. Większość instytucji nie posiada licencji na prowadzenie szkół i wydawanie oficjalnych dyplomów państwowych. Chińskie Ministerstwo Edukacji zwraca się do władz lokalnych, aby poszukiwały i zgłaszały podobne ośrodki.  Rodzice i opiekunowie, którzy nie wysłali dzieci w wieku szkolnym do szkoły z programem obowiązkowym, również będą karani.

Nowe regulacje mają na celu także zakazanie selektywnego wybierania kandydatów do szkół, przyciągania uczniów nagrodami materialnymi, lub fałszywymi reklamami.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201903/26/WS5c99e3e2a3104842260b2aae.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.