Aktualności

Chiny tłumią nielegalny handel roślinami i zwierzętami

Chiński rząd zorganizował konferencję na rzecz przeciwdziałania nielegalnemu handlowi dzikimi zwierzętami i chronionymi roślinami. Jednocześnie prowadzona będzie kampania wzmacniająca świadomość obywateli na temat problemu.

W tym roku Chiny wprowadziły zmiany na liście najważniejszych dzikich zwierząt i roślin znajdujących się pod ochroną. Reforma ta doprowadziła do zorganizowania konferencji rządowej i kampanii społecznej poruszających ten temat. Kampania „Blue Sky 2019” dotyczyć będzie nielegalnych polowań, sprzedaży dzikich zwierząt i roślin, a także produktów ich pochodzenia. Głównym jej wątkiem będzie przemyt kości słoniowej i podobnych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Jednocześnie chińscy rolnicy mają być szkoleni z zakresu stosowania pestycydów. Podczas kursów dowiedzą się jak stosować środki ochrony roślin w sposób przyjazny środowisku i promować ekologiczny rozwój sektora rolnego. Poznają też regulacje prawne dotyczące zarządzania pestycydami, sposoby zapobiegania szkodnikom i zyskają wiedzę na temat recyklingu odpadów opakowaniowych po środkach chemicznych. Z inicjatywą akcji wyszło Chińskie Stowarzyszenie Przemysłu Ochrony Roślin wraz z centrum działającym przy Ministerstwie Rolnictwa i Spraw Wsi.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201904/02/WS5ca2b3a1a3104842260b3d0e.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.