Aktualności

Chiny chcą uczyć innych języków niż angielski

Chiny planują poszerzenie oferty nauki języków o inne niż angielski. Używanie wyłącznie języka angielskiego ogranicza wymianę kulturową i gospodarczą Chińczyków ze światem.

Eksperci z krajowej inicjatywy Belt and Road twierdzą, że Chiny w trybie pilnym muszą przyspieszyć nauczanie różnych języków obcych, innych niż angielski. Brak osób porozumiewających się w innych językach nie sprzyja Chinom w przekazywaniu informacji, a także w wymianie kulturowej z pozostałymi społecznościami.

W 65 krajach i regionach zaangażowanych w inicjatywę Belt and Road używane są co najmniej 53 języki urzędowe. W Chinach można uczyć się zaledwie 20 z nich, a dostęp do ich nauki jest utrudniony – dostępne są na przykład wyłącznie na uniwersytetach. Chin Jingying, wiceprezes Uniwersytetu Nauk Politycznych i Prawa Chin Wschodnich, sugeruje zwiększenie podaży nieanglojęzycznych kursów językowych dla Chińczyków.

Eksperci oceniają, że angielski nie powinien być dominującym językiem dostępnym na kursach i w szkołach. Dla przykładu: Portugalia nie jest dużym krajem pod względem geograficznym, ale ponad 200 milionów ludzi na całym świecie mówi po portugalsku.

Wang Junfeng, prezes Chińskiego Stowarzyszenia Prawników, mówi, że ponad 95% agencji wykonujących w Chinach tłumaczenia, świadczy usługi wyłącznie z zakresu tłumaczeń chińsko-angielskich. Zaledwie 2,6% firm wykonuje tłumaczenia na języki inne niż wspomniany angielski, japoński, czy francuski.

Uniwersytet Studiów Międzynarodowych w Szanghaju od 2016 oferuje studentom naukę co najmniej dwóch języków obcych jednocześnie. Można tam studiować język węgierski, polski, kazachski, uzbecki, czy czeski, a nawet suahili i paszto.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201904/08/WS5caa8942a3104842260b4c29.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.