Aktualności

Hongkong z wysokim odsetkiem ubóstwa

Aż 10% mieszkańców Hongkongu żyje poniżej granicy ubóstwa, mimo tego miasto pozostaje jednym z najdroższych miejsc do życia na świecie. Miasto chce przyciągnąć talenty, aby rozwinąć technologię i przeciwdziałać biedzie.

Hongkong, obok Singapuru i Paryża, to jedno z najdroższych miast świata – koszty życia tutaj są średnio o 7% wyższe niż w Nowym Jorku. Drapacze chmur i niezwykłe widoki przyciągają do miasta rzesze turystów. Wciąż jednak 10% mieszkańców żyje tutaj poniżej granicy ubóstwa.

Po raz dziewiąty z rzędu Hongkong uznany został jako najmniej przystępny pod względem rynku mieszkaniowego. Przeciętna rodzina potrzebuje aż 21 lat, aby móc kupić średniej wielkości dom w mieście. Dom taki kosztuje ponad 900 tysięcy dolarów.

Coraz mniej zagranicznych i pozamiejscowych firm decyduje się na rozwinięcie tutaj biznesu. Koszty utrzymania biura oraz pracownika są znacznie wyższe niż w innych chińskich metropoliach. Hongkong planuje więc przyciągać pojedyncze talenty, które wspomogą tutejszy biznes. W miejskim parku naukowym powstają liczne start-upy, jednak miasto liczy na pojawienie się prawdziwego giganta technologicznego, który przyciągnie największe talenty z całego świata.

Podobnie stało się w Shenzen, które stało się domem dla flagowych operacji Huawei. Miasto zyskało niebywały rozwój technologii, a wykwalifikowani pracownicy sami decydują się na podjęcie tu pracy.

Jeszcze dwa lata temu odsetek ludzi żyjących poniżej granicy ubóstwa w Hongkongu wynosił 20%. Spadek o połowę spowodowały liczne dotacje rządu na mieszkania publiczne i świadczenia pieniężne.

Przyciągnięcie talentów pozwoli stworzyć nowe miejsca pracy, rozwinie zaplecze technologiczne miasta oraz pozwoli wypracować rozwiązania mające na celu zmniejszenie ubóstwa.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201904/15/WS5cb3dae1a3104842260b628c_1.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.