Aktualności

Chiny i USA na finiszu wojny handlowej

W maju powinno dojść do porozumienia na linii Chiny – USA w zakresie wojny handlowej, trwającej od przeszło dziewięciu miesięcy. Donald Trump podkreśla, że negocjacje będą udane.

Zdaniem ekspertów i osób zaznajomionych z tematem chińsko – amerykańskiej wojny handlowej, już w maju może dojść do porozumienia zwieńczonego podpisaniem umowy. Na początku kwietnia Donald Trump oświadczył, że potrzeba czterech tygodni na stworzenie ram umowy handlowej oraz kolejnych dwóch tygodni na sporządzenie szczegółowych zapisów.

Prezydent Stanów Zjednoczonych podkreśla, że negocjacje z Chinami będą udane, co tylko potwierdza, że ugoda jest naprawdę bliska. Podobnego zdania jest Steven Mnuchin, Sekretarz Skarbu USA. Z jego wypowiedzi wynika, że negocjacje są na linii prostej do finiszu.

Mnuchin zdradził też, że Chiny i Stany Zjednoczone podlegać będą dwukierunkowemu mechanizmowi egzekwowania. Nowe zasady pozwolą USA na nakładanie ceł i innych sankcji na Chiny i odwrotnie. Wszystkie operacje odbywać się będą z pominięciem Światowej Organizacji Handlu (WHO). Dwukierunkowy mechanizm egzekwowania umożliwi obydwu państwom wywieranie szybkiej presji na wzajemne podmioty gospodarcze.

Chińscy i amerykańscy urzędnicy regularnie uczestniczą w telekonferencjach mających na celu wypracowanie szczegółów porozumienia. W przyszłym tygodniu  wicepremier Chin Liu Hue uda się do Waszyngtonu na kolejną turę rozmów. Możliwe, że na spotkaniu zostanie ogłoszone zawarcie umowy handlowej, która może zostać podpisana wraz z końcem maja.

W podobnym czasie do Pekinu wybierają się Steven Mnuchin oraz Robert Lightizer (przedstawiciel do spraw handlu USA).

Więcej informacji na stronie: https://comparic.pl/usa-chiny-podpisza-umowe-handlowa-w-maju-kurs-dolara-w-zakresie-z-ubieglego-tygodnia/

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.