Aktualności

Chiny debatują nad eutanazją

Chińscy ustawodawcy planują dopuszczenie eutanazji dla niektórych pacjentów. Zgłoszono już poprawki do ustawy, dające chorym możliwość wyboru.

Li Jie, członek Narodowego Kongresu Ludowego, powiedział, że duża liczba pacjentów cierpiących na raka odczuwa ostry ból w końcowej fazie choroby. Legalizacja eutanazji powinna ochronić godność najbardziej cierpiących.  Li, który jednocześnie jest prezesem firmy farmaceutycznej Humanwell Healthcare, mówi, że wielu znajomych pacjentów kontaktuje się z nim w celu uzyskania środków znieczulających. Silne kontrole w Chinach sprawiają, że niektórzy chorzy nie otrzymują wystraczających dawek leków kojących ból.

Ma Yide, inny członek Kongresu, podczas obrad zasugerował, aby osoby cierpiące na choroby nieuleczalne, którym nie można ulżyć w bólu, posiadały dostęp do eutanazji. Wymagałoby to pisemnej zgody pacjenta, który w dowolnej chwili może ją wycofać, a zabiegi wykonywane byłyby wyłącznie w certyfikowanych instytucjach medycznych.

Eutanazja od lat jest przedmiotem debaty chińskich polityków. W latach 80’ ubiegłego wieku pojawiły się projekty jej legalizacji, jednak do tej pory nie nastąpił żaden poważnych ruch w tej kwestii. Przeciwnicy eutanazji uważają, że jej wprowadzenie może spowodować, że lekarze będą mniej zdeterminowani do walki z chorobami.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201904/23/WS5cbe509ba3104842260b7a27.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.