Aktualności

Chiny podnoszą jakość zajęć na uniwersytetach

Ministerstwo Edukacji nawołuje uczelnie wyższe do podniesienia poziomu prowadzonych zajęć. Ma to równocześnie wywrzeć presję na studentach, którzy nie traktują studiów poważnie.

Chińskie Ministerstwo Edukacji wzywa rektorów uczelni wyższych, aby podnieśli poziom aktualnie prowadzonych zajęć oraz utworzyli nowe, wysokiej jakości kierunki studiów. Wu Yan z Departamentu Szkolnictwa Wyższego nawołuje uniwersytety do budowania nowych kierunków, głównie w branży medycznej, inżynierskiej i rolniczej.

Ministerstwo planuje do 2021 roku utworzenie 10 000 nowych kursów na poziomie krajowym oraz 10 000 kursów na poziomie prowincjonalnym – powiedział Wu, podczas konferencji w Tianjin. Przebudowa systemu edukacji rozpocznie się już w tym roku.

Niektóre z uczelni ograniczą z kolei ilość kursów na rzecz zwiększenia ich trudności. Zmobilizuje to studentów do podejmowania większych wysiłków naukowych. Zdaniem Wu Yan, niektórzy uczniowie nieustannie śpią, grają, lub piją alkohol, marnując środki pieniężne, które przeznaczyli na nich rodzice.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201904/29/WS5cc6c4aca3104842260b927a.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.