Aktualności

Chińskie huty zmniejszą emisję pyłów

Chiny w ciągu 5 lat chcą zmniejszyć emisję zanieczyszczeń z hut i fabryk. Ponadto trzy czwarte dostaw ma być realizowane przy użyciu ekologicznych środków transportu.

Chiny zaprezentowały pomysły dotyczące zmniejszenia emisji zanieczyszczeń przez huty, fabryki i firmy transportowe. Do 2025 roku huty mają zostać wyposażone w niskoemisyjne maszyny, które zniwelują produkcję pyłów i zanieczyszczeń. Drugim filarem operacji będzie rewolucja w zakresie dostaw i spedycji. Aż 80% produktów i surowców będzie wysyłane za pośrednictwem bardziej ekologicznych środków transportu niż ciężarówki, na przykład: koleją, statkami, rurociągami.

Ministerstwo Ekologii i Środowiska opublikowało wytyczne dla producentów stali działających w kluczowych regionach Chin. Gęstość godzinowa cząstek stałych w emisji nie powinna przekraczać 10 miligramów na metr sześcienny. Stężenie dla dwutlenku siarki i tlenku azotu będzie się różnić w zależności od procesów produkcyjnych.

Chiny są największym producentem stali na świecie. W 2018 roku Państwo Środka wyprodukowało 928 milionów ton surowej stali, co stanowi ponad 51% światowej produkcji. He Kebin, dziekan Szkoły Środowiska przy Uniwersytecie Tsinghua, twierdzi, że przemysł stalowy jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do zanieczyszczania powietrza. Wyprzedza on nawet emisję obecną przy wytwarzaniu energii elektrycznej w Chinach.

Obostrzenia dotkną także firmy logistyczne, głównie te, które specjalizują się w transporcie drogowym. Zgodnie z projektem ministerstwa, co najmniej 80% dostaw będzie realizowane za pośrednictwem kolei, statków i rurociągów. Transport stali stanowi około 10% całkowitej ilości towarów przewożonych na terenie Chin.

Aktualnie żadne z 20 chińskich miast, będących największymi dostawcami stali, nie spełnia norm jakości powietrza. Stężenie pyłów przekracza krajową normę średnio o 28%.

Jeśli projekt się powiedzenie, do 2025 roku emisja dwutlenku siarki spadnie o 61%, tlenku azotu o 59%, a cząstek stałych o 81%.  W roku ubiegłym, tylko 4 duże miasta, w tym Pekin, osiągnęły cele związane z redukcją zanieczyszczeń.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201905/07/WS5cd0dc58a3104842260ba29d.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.