Aktualności

Chińczycy stworzyli bezbateryjny rozrusznik serca

Naukowcy z Chin i USA zaprezentowali rozrusznik serca, który działa bez baterii. Implant generuje energię uderzeń serca świń, co może utorować drogę do leczenia ludzi cierpiących na wady serca.

Chińscy i amerykańscy naukowcy opracowali rozrusznik serca, który nie wymaga baterii do działania i oparty jest na samodzielnej generacji uderzeń serca. Prototyp opracowany został na sercu świni. Jest to bliska droga do stworzenia podobnego rozwiązania dla ludzi cierpiących na choroby serca.

Baterie rozruszników są sztywne, nieporęczne i wymagają czasem nawet kilku wymian w ciągu życia pacjenta. Rozrusznik bezbateryjny wyposażony jest w kondensatory energii, które „zbierają” ją z ciała i przetwarzają na moc potrzebną do wywołania uderzeń serca. Energia kinetyczna (pozyskana z ruchu) przetwarzana jest na energię elektryczną.

Naukowcy twierdzą, że próby na świńskim sercu powiodły się. Eksperyment przeprowadzono na sercach dorosłych świń, których organizm jest genetycznie bardzo zbliżony do ludzkiego. Serca świń biły nieregularnie, jednak po uruchomieniu implantu, częstotliwość uderzeń została skorygowana.

Zhou Li z Chińskiej Akademii Nauk uważa, że implant taki może służyć pacjentowi całe życie.

Więcej informacji na stronie: https://www.scmp.com/news/world/united-states-canada/article/3007396/chinese-and-us-scientists-unveil-battery-free

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.