Aktualności

Chiny a program ochrony własności intelektualnej

Chińscy specjaliści do spraw własności intelektualnej prowadzą negocjacje dotyczące przystąpienia Chin do haskiego porozumienia w sprawie wzornictwa przemysłowego. To duży krok pokazujący zaangażowanie Chin w prawo, które niejednokrotnie było nieprzestrzegane.

Przystąpienie Chin do międzynarodowego porozumienia w sprawie ochrony własności intelektualnej to milowy krok w ochronie patentów i wzornictwa. Czas ochrony patentów ma zostać wydłużony, a kontrola będzie zintensyfikowana. Profesor Ma Yide z Uniwersytetu Prawa i Ekonomii mówi, że nowe podejście będzie korzystne dla właścicieli patentów i podniesie standard ochrony do poziomu norm światowych.

Dzięki porozumieniu chińskie firmy zyskają lepsza ochronę własnych wzorów przemysłowych, a produkty „Made in China” będą miały szansę na lepsza integrację z rynkiem globalnym. Porozumienie haskie w sprawie międzynarodowej rejestracji wzorów przemysłowych obejmuje już 70 krajów na całym świecie.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201905/27/WS5ceb3460a3104842260bdddf.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.