Aktualności

Chińczycy odkryli nową architekturę układów scalonych

Zespół badawczy z Uniwersytetu Fudan dokonał odkrycia nowatorskiej architektury dla układów scalonych. Pozwoli ona stworzyć wyjątkowo małe, za to wydajne układy cyfrowe.

Badanie, prowadzone przez profesorów Zhanga Wei i Zhou Peg w Szkole Mikroelektroniki Uniwersytetu Fudan, zostaną wkrótce opublikowane w czasopiśmie Nature Nanotechnology. Zespół badawczy odkrył nowatorską architekturę układów scalonych, która pozwoli osiągnąć większą wydajność powierzchniową układu, przy równoczesnym jego pomniejszeniu.

Prototypowy tranzystor opiera się na dwuwymiarowym materiale, który, dzięki dwupowierzchniowym kanałom, może realizować obliczenia logiczne w pojedynczej komórce. Odkrycie może rozszerzyć prawo Moore’a, zgodnie z którym liczba tranzystorów w gęstym układzie scalonym podwaja się co 18 miesięcy.

Kluczowe jest nowe podejście do architektury układów, które pozwala na ich elastyczną rozbudowę. Umożliwi to jednoczesne przetwarzanie i przechowywanie danych. W konsekwencji zmniejszone chipy zyskają większą wydajność obliczeniową.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201905/27/WS5cebd37ba3104842260be10e.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.