Aktualności

Cztery chińskie statki rozpoczęły badania oceaniczne

Cztery statki badawcze wyruszyły jednocześnie na morza sąsiadujące z Chinami. Naukowcy chcą zebrać dane na temat możliwej ochrony ekologicznej i zapobiegania katastrofom.

Chuangxin 1, Chuangxin 2, Kexue 3 i Shiyan 2 wyruszyły z Shandong, ujścia Rzeki Perłowej i Jangcy na Morze Południowochińskie. Próba morska ma za zadanie umieścić statki jednocześnie na różnych terytoriach chińskich mórz.  Li Chaolun z Instytutu Oceanologii Chińskiej Akademii Nauk oczekuje, że dane zebrane podczas eksploracji obejmą szeroki zakres obszarów morskich i przyczynią się do zwiększenia wiedzy na temat możliwej ochrony ekologicznej terenów wodnych.

Dotychczasowe wyprawy wykonywane były przez jeden statek, który poruszał się między morzami. Ze względu na różnice czasowe i klimatyczne pomiary nie mogły być ujmowane na jednej skali. Wypuszczenie czterech statków jednocześnie ma to zmienić.  Statki przeprowadzą eksploracje w aż 153 punktach, zwłaszcza w ujściach rzek Jangcy i Perłowej, gdzie działalność człowieka wywarła silny wpływ na środowisko morskie.

Kexue 3 skupi się na badaniu zielonych alg, które pojawiają się w ogromnej ilości na wodach przybrzeżnych Morza Żółtego w okresie letnim. Pozostałe statki skupią się na innych zadaniach.

Dyrektor Instytutu Oceanologii, Wang Fan, powiedział, że nowe centrum badawcze, które jest już w przygotowaniu, zaangażuje aż 13 jednostek morskich, w tym 10 statków, do kolejnych badań.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201906/11/WS5cfefaa7a3101765772306b0.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.