Aktualności

Szanghaj z inkubatorem dla sztucznej inteligencji

Szanghaj zaprezentował pierwszy inkubator dedykowany dla wspierania rozwoju sztucznej inteligencji. AI ma stać się podstawą chińskiej transformacji przemysłowej.

AI Space to pierwszy tego typu inkubator dla rozwoju sztucznej inteligencji. Został uruchomiony w szanghajskim Wujiaochang, rejonie wiodących centrów badawczych, takich jak Fudan University i Tongji University. Przestrzeń o powierzchni 3000 metrów kwadratowych będzie dedykowana dla badaczy AI oraz przekształcania pomysłów opartych na sztucznej inteligencji w prototypy i potencjalnie gotowe produkty.

Wspierany przez Szanghajską Komisję Gospodarki i Informatyzacji obiekt zapewni przestrzeń roboczą, bazy danych i wsparcie techniczne oraz finansowe dla nowych projektów. W międzyczasie już pięć start-upów AI podpisało porozumienia z inkubatorem – między innymi z branży medycznej, edukacji i big data.

Premiera inkubatora zbiegła się z galą nagród SAIL, która honoruje pomysłodawców integrujących różnorakie branże przemysłu i nauki ze sztuczną inteligencją.

Według statystyk Szanghaj jest miastem, w którym zarejestrowaną działalność posiada ponad 1000 firm, których podstawą jest rozwój AI.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201906/28/WS5d15856ca3103dbf1432ad74.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.