Aktualności

Chińskie szkoły wprowadzają lekcje AI

Guangzhou od września wprowadza pilotażowe kursy ze sztucznej inteligencji w szkołach podstawowych i gimnazjach. Do programu wytypowano sto szkół.

W Guangzhou od września rozpoczną się kursy dotyczące sztucznej inteligencji w stu szkołach podstawowych i gimnazjach. Biuro oświaty w prowincji Guangdong poinformowało, że akcja pilotażowa jest częścią promocji inteligentnej edukacji wśród chińskich dzieci i młodzieży. Do 2022 roku wszystkie szkoły będą mieć w regularnych programach nauczania kursy AI.

Jest to uzupełnienie planu rozwojowego miasta, które w nadchodzących latach postawiło sobie za priorytet rozwój sztucznej inteligencji, technologii informacyjnej oraz przemysłu biofarmaceutycznego. Szkolne kursy pomogą w wyłonieniu przyszłych talentów z zakresu AI.

Zdaniem Peng Peng, naukowca z Guangzhou Academy od Social Sciences, pilotowanie kursów sztucznej inteligencji w szkołach świadczy o strategicznym podejściu, które pomoże w szkoleniu i dostarczaniu większej liczby specjalistów od AI w najbliższej przyszłości.

Nauczyciele przewidują jednak problemy we wprowadzeniu AI do szkół. Głównym z nich fakt, że kursy AI nie zostały jeszcze włączone do gaokao oraz egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe. Może to powodować niechęć uczniów do uczestnictwa w zajęciach, które formalnie nie będą obowiązkowe z punktu widzenia dalszych egzaminów.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201907/05/WS5d1e8414a3105895c2e7bc3d.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.