Aktualności

Bezpieczeństwo danych priorytetem chińskiego ministerstwa!

Chińskie ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) rozpoczyna roczną kampanię na temat tego, jak istotną w obecnych czasach kwestią jest ochrona danych. Władze chcą się głównie skupić na kwestii zagrożeń jakie płyną z nieumiejętnego korzystania z sieci (m.in. wycieki i nadużycia danych).

Plan zakłada stworzenie mechanizmu ochrony danych i sformułowanie standardów bezpieczeństwa danych w ponad 15 sektorach przemysłu i usług.

Pod uwagę brane są też demonstracyjne projekty innowacji w tym zakresie-  tak by powstał jak najbardziej skuteczny system zarządzania bezpieczeństwem dla firm telekomunikacyjnych i tych, których działalność rozgrywa się w Internecie. Według ministerstwa nagły  wzrost liczby ludności korzystającej z Internetu zadziałał negatywnie na bezpieczeństwo danych co stało się głównym problemem społeczeństwa.

Zgodnie z ustaleniami chińskiej administracji cyberprzestrzeni surowo zakazane jest wprowadzenie w błąd użytkowników czy też zmuszanie ich do podawania swoich danych pod pretekstem np. poprawy jakości usług bądź odblokowania dodatkowych opcji aplikacji.

Więcej informacji:  http://www.chinadaily.com.cn/a/201907/02/WS5d1b43fda3105895c2e7b3e0.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.