Aktualności

Chiny planują budowę portu do startów rakiet morskich.

Chiny planują, że w jeszcze w 2019 rozpoczną budowę portu mającego służyć startom rakiet morskich. Projekt ma się znajdować w Yantai w prowincji Shandong.

Według informacji udzielonych przez Chińskie Przedsiębiorstwo Kosmicznej Nauki i Technologii ma on służyć do wystrzeliwania rakiet.
Biorąc pod uwagę korzystne położenie lokalizacji, w planach jest powstanie ośrodków badawczo-rozwojowych i produkcyjnych dla rakiet i ładunków satelitarnych, jak również centrum rozwoju danych satelitarnych.
Budowa portu ma mieć wpływ na rozwój inteligentnej produkcji, logistyki i powstania nowych materiałów dla przemysłu lotniczego i kosmicznego.
Pierwsza chińska rakieta wystrzelona z platformy morskiej została wystrzelona 5 czerwca.
Wystrzelenie rakiety nośnej z platformy oceanicznej ma wiele zalet w stosunku do wystrzelenia lądu. Przykładem jest kwestia spadających szczątków rakiet, które w wodzie stanowią mniejsze zagrożenie. Używanie statków cywilnych do wystrzeliwania rakiet na morze obniżyłoby koszty wystrzelenia i zapewniło przewagę handlową, według ekspertów.
Podczas niedawnego spotkania Wu Yanshenga, przewodniczącego zarządu CASC, i Ling Wen, wiceprezesa prowincji Shandong, Ling wyraził nadzieję na pogłębienie współpracy między obiema stronami w celu promowania rozwoju przemysłu kosmicznego .

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-08/01/c_138275168.htm

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.