Aktualności

Zimowe Igrzyska Olimpijskie napędzane wodorem.

Dzielnica Yanqing w Pekinie przyspiesza budowę dwóch stacji tankowania i wspierającej elektrowni wodorowej na czas Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim w 2020 r. I Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 r.

Publiczna linia transportu napędzana wodorem zostanie otwarta w dzielnicy Yanqing, położonej około 75 km na północny zachód od centrum Pekinu. Ekologiczne i przyjazne dla środowiska wodorowe ogniwa paliwowe będą transportować sportowców, pracowników i widzów między obiektami rozgrywek.

Pojazdy napędzane wodorem charakteryzują się zerową emisją dwutlenku węgla co powoduje, że transport z wykorzystaniem go staje się coraz bardziej istotną kwestią w globalnej transformacji energetycznej m.in. dzięki zwalczani problemu globalnego ocieplenia

Na początku roku dzielnica Yanqing i China Power International Development Limited wspólnie zaplanowały i zbudowały Park Przemysłu Wodorowego Yanqing oraz przeprowadziły badania i  produkcję z  wykorzystaniem technologii i szkoleń w branży zielonego wodoru, tak aby możliwie jak przyspieszyć industrializację energii wodorowej.

Pod koniec 2017 r. Pekin wydał dokument, w którym podkreślił, że będzie promować stosowanie technologii produkcji wodoru i rdzenia wodorowego w odpowiednich obszarach Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2022 r.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/201908/04/WS5d46ccd5a310cf3e35563c92.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.