Aktualności

Innowacje w pomiarach czasu w przestrzeni kosmicznej

Chiński super-cienki rubidowy zegar atomowy, który ma zaledwie 17 milimetrów grubości, został wprowadzony do masowej produkcji, powiedział jego producent w czwartek.

Zegar, opracowany w 2018 roku przez instytut badawczy China Aerospace Science and Industry Corporation Limited, jest kluczem do dokładnego pozycjonowania w czasie satelitów nawigacyjnych BeiDou.

W porównaniu z poprzednią generacją nowy zegar jest mniejszy, ale działa lepiej. Przyjmuje projekt wtyczki, dzięki czemu łatwo jest wkładać i wyjmować. Dzięki większej odporności na wysokie temperatury może pracować w temperaturze nawet 70 stopni Celsjusza.

Zegar został stworzony do wprowadzenia innowacji w dziedzinach takich jak lotnictwo i telekomunikacja. Według jego twórców, ultra-dokładny zegar będzie miał szerszą perspektywę rynkową w przyszłości.

Satelity niosą dużą liczbę samodzielnie opracowanych zegarów atomów rubidu i wodoru, które zapewniają dokładne pozycjonowanie chińskiego systemu nawigacji satelitarnej BeiDou.

Zegary atomowe wysyłają zsynchronizowane sygnały, aby odbiorniki nawigacji satelitarnej mogły precyzyjnie podawać swoją pozycję na Ziemi.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-08/08/c_138293522.htm

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.