Aktualności

Rozpoczęły się testy pierwszego chińskiego lokalnego odrzutowca

ARJ21, pochodzący z Chin lokalny odrzutowiec, przeprowadził swój pierwszy lot demonstracyjny na płaskowyżu w południowo-zachodniej prowincji Yunnan, demonstrując swoją zdolność przystosowania się do dużych wysokości.
Odrzutowiec ukończył trasę łączącą Kunming, stolicę Yunnanu z dwoma innymi znanymi miastami turystycznymi w prowincji w poniedziałek.
Junnan znajduje się na płaskowyżu Yunnan-Guizhou, w regionie górskim w południowo-zachodnich Chinach. Kunming zaś ma średnią wysokość około 1895 metrów nad poziomem morza.
Seria lotów demonstracyjnych, trwająca trzy dni, przetestuje wydajność odrzutowca i jego przystosowanie lądowań na jednym z 36 wysoko położonych lotnisk.
ARJ21, wyprodukowany przez Commercial Aircraft Corporation of China z siedzibą w Szanghaju, jest pierwszym regionalnym odrzutowcem w kraju obsługującym miasta środkowe i zachodnie. Oprócz zdolności do przystosowania się do wysokich temperatur i dużych wysokości, ma również dużą odporność na wiatr boczny, który może pozwolić samolotowi na start i bezpieczne lądowanie w trudnych warunkach.
Chengdu Airlines, na przykład, wykorzystały samoloty ARJ21 do połączenia ponad 20 miast, przewożących ponad 450 000 pasażerów.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-08/20/c_138323586.htm

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.