Aktualności

Produkcja Apple w rękach Chin

Dane dotyczące łańcucha dostaw Apple Inc pokazują pogłębiającą się zależność od Chin.

Chociaż producenci kontraktowi Apple rozszerzyli działalność na inne kraje, fabryki poza Chinami są mniejsze, a w przypadku Indii i Brazylii Apple wykorzystuje je tylko do zaspokojenia popytu krajowego.

Tymczasem fabryki kontraktowe Apple w Chinach jest znacznie więcej niż tych poza ich granicami. Według danych Apple Foxconn odnotował wzrost z 19 lokalizacji w 2015 r. Do 29 w 2019 r., A Pegatron z 8 do 12. Pojawiły się nowe lokalizacje, aby sprostać rozbudowie ofercy produktów Apple, takich jak zegarki, inteligentne głośniki i słuchawki bezprzewodowe.

W opublikowanym na ten temat raporcie można przeczytać, że oprócz fabryk kontraktowych pozostali dostawcy Apple, którzy sprzedają m.in chipy, szkło, aluminiowe obudowy, kable, płytki drukowane i wiele innych, również przenieśli swoją produkcję do Chin. Według danych, we wszystkich lokalizacjach dostawców 44,9 procent było w Chinach w 2015 r., Podczas gdy liczba ta wzrosła do 47,6 procent w 2019 r.

Grupowanie wielu dostawców pozwala Apple produkować setki milionów urządzeń rocznie, utrzymując zapasy tylko przez kilka dni.

Poza tym niewiele innych krajów ma siłę roboczą tak dużą jak Chiny. Fabryki wymagają wysoko wykwalifikowanych inżynierów do projektowania i rozwiązywania problemów niestandardowych narzędzi i procesów. Wietnam, w którym Apple od lat produkuje akcesoria, ma populację mniejszą niż jedna dziesiąta wielkości Chin.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/201909/02/WS5d6ca907a310cf3e3556933b.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.