Aktualności

Nagroda dla chińskiego profesora

Chiński naukowiec wraz ze swoim nigeryjskim partnerem badawczym zdobył kilka dni temu najbardziej prestiżową nagrodę naukową Nigerii za wybitny wkład w innowacje naukowe i technologiczne.

Wang Meihong i Mathew Aneke zdobyli tegoroczną Nagrodę Naukową w Nigerii o wartości 100 000 USD za prace nad wychwytywaniem dwutlenku węgla, jego wykorzystaniem oraz zgazowaniem biomasy i magazynowaniem energii odnawialnej – poinformowała podczas konferencji prasowej rada doradcza ds. Nagród.

W15-letniej historii wyróżnienia po raz pierwszy przyznano nagrodę badaczowi spoza Nigerii, sponsorowaną przez Nigeria LNG Limited.

Akpoveta Susu, przewodniczący rady doradczej, powiedział, że dalsze prace pary naukowców będą dotyczyły krytycznych kwestii środowiskowych, w szczególności wylesiania, produkcji węgla, zmian klimatu i wynikających z nich skutków, takich jak erozja, susza i pustynnienie.

Powiedział, że badania „wykazały innowacyjną i holistyczną strategię przeciwdziałania skutkom zmian klimatu i to właśnie przyczyniło się do zdobycia narody Nigeria Science Award 2019”.

„Gratulujemy profesorowi Wang i dr. Aneke dobrze wykonanej pracy. Konsekwentnie podejmowali badania mające na celu opracowanie przyjaznych dla środowiska i alternatywnych technologii zasilania” – powiedziała Susu Xinhua.

Wang jest profesorem systemów energetycznych na University of Sheffield w Wielkiej Brytanii. Jest dyplomowanym inżynierem i opublikował ponad 100 artykułów technicznych i raportów przemysłowych.

Aneke, absolwent Federalnego Uniwersytetu Technologicznego w Nigerii, jest doktorem habilitowanym na University of Sheffield, posiadającym doświadczenie w projektowaniu i modelowaniu procesów, analizie systemu elektroenergetycznego, wytwarzaniu energii, energii odnawialnej i ochronie środowiska.

Nigeria Prize for Science to coroczna nigeryjska nagroda naukowa od 2004 roku za doskonałość w przełomowych odkryciach naukowych.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/201909/05/WS5d707aa5a310cf3e35569e14.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.