Aktualności

70 lat praw człowieka w Chinach

Po raporcie dotyczącym rozwoju spraw kobiet w Chinach od momentu założenia Chińskiej Republiki Ludowej rząd opublikował kolejny. Tym razem na temat postępów w dziedzinie praw człowieka w ciągu ostatnich 70 lat.

Publikacja zatytułowana „Poszukiwanie szczęścia dla ludzi: 70 lat postępów w zakresie praw człowieka w Chinach” została wydana przez Biuro Informacyjne Rady Stanu.

„Prowadzenie szczęśliwego życia jest podstawowym prawem człowieka” – czytamy w dokumencie. Chiny cały czas pracują nad poprawą warunków życia swoich obywateli w skoordynowany sposób od momentu powstania Chińskiej Republiki Ludowej w 1949 r., zwłaszcza po 18. Kongresie Narodowym Komunistycznej Partii Chin (CPC) w 2012 r.

Siedemdziesiąt lat temu pod przywództwem CPC ludność Chin została wyemancypowana i stała się panami swojego kraju.

„W ciągu ostatnich siedmiu dziesięcioleci naród chiński wstał i rozkwitł i staje się silny”- czytamy w raporcie. Wszystkie podstawowe prawa ludzi są szanowane i chronione. Chiny regularnie udzielają się w międzynarodowych kwestiach dotyczących społeczności.

Chiny otworzyły nową ścieżkę ochrony praw człowieka w oparciu o warunki krajowe i zwiększyły różnorodność cywilizacji ludzkich.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/201909/22/WS5d872b47a310cf3e3556cc7d.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.