Aktualności

Pierwszy na świecie robot z miękkimi tkankami

Naukowcy z Tianjin University opracowali projekt pierwszego na świecie robota z miękką tkanką, który ma stać się obiecującym postępem w rozwoju elastycznego przemysłu elektronicznego i wszczepialnych urządzeń medycznych.

Zainspirowane organizmami biologicznymi, takimi jak meduza, posiadającymi miękką mechanikę i łatwo dostosowującymi się do sił zewnętrznych. Posiadają podobną mechanikę jak narządy miękkie i zapewniają wyrafinowane funkcje, które zostały wykazane do wykrywania, wyświetlania, obliczania oraz pozyskiwania i przechowywania energii.

Badania przeprowadzone przez zespół profesora Huanga Xiana z Wydziału Instrumentów Precyzyjnych Uniwersytetu Tianjin zostały niedawno opublikowane w czasopiśmie naukowym Advanced Science.

Robot posiada również autonomiczne możliwości percepcji i kontroli, umożliwiając potencjalne zastosowania w monitorowaniu środowiska, analizie cząsteczek, ocenie leków i syntezie chemicznej

 

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/201911/12/WS5dca1d17a310cf3e35576d14.html

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.