Aktualności

Sukcesy chińskich naukowców w dziedzinie materiałoznawstwa

Chińskie instytucje państwowe odnotowały gwałtowny wzrost wyników badań w dziedzinie inżynierii materiałowej w indeksie przyrody.

Według najnowszego Nature Index 2019 Material Science, w sumie 43 chińskich instytutów znalazło się wśród 50 na całym świecie z najszybciej rosnącym dorobkiem w dziedzinie materiałoznawstwa w latach 2015-2018.

Zestawienie opiera się na rocznym indeksie przyrody, który śledzi wkład badaczy w powstawanie artykułów naukowych opublikowanych w 82 czasopismach przyrodniczych. Ranking został przyjęty jako wskaźnik globalnej jakości wyników badań.

10 najlepszych instytucji, które osiągnęły najszybszy wzrost w dziedzinie inżynierii materiałowej, pochodzi z Chin, w tym z Uniwersytety Chińskiej Akademii Nauk, Nankai i Zhejiang.

W Singapurze i Republice Korei ponad 40 procent artykułów naukowych dotyczy materiałoznawstwa. W porównaniu do ponad 35 procent w Chinach i około 15 procent w Stanach Zjednoczonych.

 

Źródło:  http://www.xinhuanet.com/english/2019-12/16/c_138634249.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.