Aktualności

Trzech zagranicznych naukowców uhonorowanych przez CAS.

Czołowa chińska akademia naukowa uhonorowała w Pekinie trzech zagranicznych naukowców z Holandii, Stanów Zjednoczonych i Niemiec za ich wkład w chińsko-zagraniczną współpracę badawczą.

Bai Chunli, prezes Chińskiej Akademii Nauk (CAS), przyznał nagrodę za międzynarodową współpracę naukową holenderskiemu astronomowi Richardowi Gordonowi Stromowi, amerykańskiemu fizykowi Sokratesowi Theodore Pantelides i niemieckiemu ekologowi Ewaldowi Schnugowi.

Profesor Strom współpracuje z CAS od około 30 lat. Jest jedynym zagranicznym ekspertem uczestniczącym w chińskim projekcie radiowego sferycznego teleskopu sferycznego (FAST).

Pantelides jest profesorem Uniwersytetu Vanderbilt w Stanach Zjednoczonych i pionierem w dziedzinie fizyki półprzewodników. W ciągu ostatnich dwóch dekad prowadził merytoryczną współpracę z CAS przy opracowywaniu nowych materiałów o małych wymiarach.

Ewald Schnug to niemiecki badacz nauk o glebie i środowisku. Współpracuje z Akademią od ponad 20 lat, wprowadzając zaawansowaną technologię przetwarzania nawozów do Chin.

Wprowadzona w 2007 r. Nagroda CAS została przyznana 37 zagranicznym naukowcom. Wielu zwycięzców otrzymało także chińską nagrodę krajową za międzynarodową współpracę w dziedzinie nauki i technologii.

 
Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-01/16/c_138710383.htm
 

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.