Aktualności

Wodorowe autobusy pomyślnie przeszły testy temperatury

Dwa autobusy napędzane ogniwami wodorowymi zaprojektowane na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022 przeszły testy w ekstremalnie niskich temperaturach w Autonomicznym Regionie Mongolii Wewnętrznej w północnych Chinach.

Ogniwa o mocy 60 i 120 kW, opracowane przez firmę SinoHytec z branży produkcji wodoru, zostały wyposażone odpowiednio w autobusy o długości 9
i 12 metrów produkowane przez Foton, spółkę zależną chińskiego producenta samochodów BAIC Motor.

Autobusy zostały pomyślnie uruchomione po zaparkowaniu na osiem godzin w temperaturze minus 30 stopni Celsjusza na poligonach testowych w mieście Hulun Buir, powiedział Qin Zhidon- zastępca dyrektora instytutu badań motoryzacyjnych Foton.

Dzięki zintegrowanemu systemowi zarządzania temperaturą po uruchomieniu silnika temperatura na pokładzie wzrosła do 12 stopni Celsjusza w 30 minut i 15 stopni Celsjusza w 40 minut , powiedział Qin

Według Qin w Zhangjiakou, mieście-gospodarzu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022, uruchomionych zostanie 170 autobusów napędzanych ogniwami wodorowymi.

 
Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-01/23/c_138728316.htm
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.