Aktualności

Chińska Rada Państwa wydała oświadczenie dla przedsiębiorstw i fabryk

Kolejne chińskie prowincje decydują się na tymczasowe zawieszenie prac przedsiębiorstw ze wzeględu na panującą epidemię

W prowincji Heilongjiang w północno-wschodnich Chinach władze zwróciły się do wszystkich lokalnych przedsiębiorstw, z wyjątkiem sektorów takich jak usługi komunalne, sprzęt medyczny i leki, supermarkety i żywność, aby nie wznawiały pracy minimum do 10 lutego.

Samorząd wezwał również firmy do wzmożenia wysiłków na rzecz zapobiegania epidemii, w tym do przeprowadzenia obowiązkowych kontroli czystości, wentylacji i dezynfekcji budynków oraz przydzielenia środków ochrony osobistej dla personelu.

Decyzję podjęto po tym, jak Rada Państwa przedłużyła siedmiodniowe święto Wiosny, zaplanowane na 30 stycznia, do 2 lutego i przełożyła rozpoczęcie wiosennych semestrów w szkołach.

Aby pomóc przedsiębiorstwom poradzić sobie z tymczasowym zaprzestaniem działalności, organy nadzoru finansowego w prowincji Guangdong w południowych Chinach wydały powiadomienie w czwartek, zachęcając instytucje finansowe do oferowania wsparcia dla przedsiębiorstw w zakresie sprzedaży hurtowej i detalicznej, gastronomii, logistyki i turystyki oraz firm opóźniających wznowienie pracy.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-01/31/c_138745959.htm

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.