Aktualności

Sztuczna inteligencja bronią w walce z wirusem

W ostatnich dniach wielu obywateli dzielnicy Cangshan w Fuzhou otrzymało szereg telefonów.

W trakcie rozmowy zadawano im pytania typu:  "Czy masz kontakt z potwierdzonymi przypadkami koronawirusa?" "Czy masz objawy takie jak kaszel i gorączka?”

Połączenia telefoniczne są wykonywane przez roboty. We współpracy z chińskim gigantem technologicznym Baidu, samorząd lokalny ustanowił system „Inteligentny Cangshan”. W miarę trwania epidemii koronawirusa wprowadzane jest oprogramowanie monitorujące rozprzestrzenianie się choroby.

Lin Hui- jeden z twórców projektu, powiedział, że platforma AI wykona połączenia telefoniczne dostosowane do określonych grup docelowych a następnie  zbiera informacje do analizy, z której powstają raporty.

„Roboty mogą wykonywać ponad 5000 połączeń telefonicznych na godzinę, co znacznie poprawia naszą skuteczność w monitorowaniu wirusa”, powiedział Lin. „Dzięki sztucznej inteligencji możemy mieć jasny obraz zdrowia obywateli i udzielać wskazówek potencjalnym pacjentom”.

Lin powiedział, że platforma już od dwóch dni działa testowo i do tej pory wykonała około 30 000 połączeń z mieszkańcami.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-02/05/c_138758116.htm

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.