Aktualności

Ogromny sukces sprzedaży online

Według raportu opublikowanego w poniedziałek przez firmę Alibaba, coraz więcej firm internetowych wznawia prace nad chińską platformą handlu elektronicznego Taobao.
Od lutego ponad 30 000 osób codziennie otwiera nowe sklepy na Taobao, przy czym w ubiegłym tygodniu liczba ta wzrosła o 22%.

Prowincje Guangdong, Zhejiang i Jiangsu odnotowały największą liczbę nowych sklepów.

Statystyki z Cainiao- działu logistycznego Alibaba, pokazały, że ponad połowa kurierów w Chinach powróciła do pracy w oparciu o wskaźnik odbioru paczek i liczbę zgłoszeń.

W Wuhan, epicentrum epidemii koronawirusa, wznowiono działalność 400 punktów dystrybucji. Wcześniej Cainiao, witryny sklepów internetowych Taobao i Tmall wspólnie utworzyli fundusz o wartości 1 miliarda juanów w celu utrzymania łańcucha dostaw i logistyki.

Według Taobao, w tym tygodniu aż 4000 fabryk, 500 inwestycji nieruchomości, 400 sklepów samochodowych i 5000 konsultantów ds. nieruchomości rozpoczęło sprzedaż za pośrednictwem usług transmisji na żywo.

Firmy e-commerce, takie jak Alibaba i JD.com, rozpoczęły kampanie mające na celu ułatwienie sprzedaży online.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-02/17/c_138792258.htm

 
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.