Aktualności

Wzmożone zainteresowanir blockchainem

Rząd Chin zauważył, że więcej banków korzysta z oficjalnej platformy blockchain do handlu i finansów, gdy kraj wzmógł wysiłki w zakresie badań i promocji tej technologii granicznej, powiedział Ludowy Bank Chin (PBOC).

Według stanu na dzień 17 grudnia 2019 r. w platformie uczestniczyło łącznie 38 banków, generując łączny wolumen działalności w wysokości 87 mld juanów (około 12,4 mld USD), zgodnie z artykułem opublikowanym przez instytut poświęcony badaniom cyfrowej waluty.

Platforma blockchain z siedzibą w Shenzhen, opracowana przez bank centralny i uruchomiona we wrześniu 2018 r., zapewniała usługi pieniężne, w tym wielostopniowe finansowanie należności, szybką ścieżkę redyskontowania i nadzór nad płatnościami w handlu zagranicznym.

Począwszy od 2014 r., PBOC zintensyfikował wysiłki na rzecz wzmocnienia badań nad blockchainem i zbadania jego zastosowania w rozliczeniach transakcji, handlu i finansach, a jego patenty w tej dziedzinie zajmują pierwsze miejsce wśród wszystkich banków centralnych na świecie.

Chiny wymieniły blockchain jako strategiczną technologię pionierską w krajowym planie przemysłowym w 2016 r., a ministerstwo przemysłu i technologii informatycznych wydało plan działania, aby zachęcić do badań i eksploracji tego obszaru w 2018 r.

Źródło:  http://www.xinhuanet.com/english/2020-02/21/c_138806484.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.