Aktualności

Huawei uruchamia własny sklep do pobierania aplikacji

Honor, działający pod marką Huawei, uruchamia swój sklep do pobierania aplikacji na smartfona. Będzie całkowicie niezależy od sklepu Google Play.

Po tym jak Google wypowiedziało technologiczną wojnę marce Huawei, urządzenia mobilne chińskiego giganta utraciły wsparcie systemowe, co odbiło się negatywnie na ich sprzedaży zagranicą. Huawei szybko sobie z tym poradził i zaledwie kilka tygodni później stworzył własny system operacyjny o nazwie Harmony, wyglądem i fukncjonalnością zbliżony do Androida.

Kolejną przeszkodą okazał się jednak sklep do pobierania aplikacji, ale i z tym poradził sobie chiński producent. Kilka dni temu Honor (submarka Huawei) zaprezentował swoje najnowsze smartfony wraz z własnym sklepem do pobierania aplikacji.

Honor V30 Pro i Honor 9X Pro to pierwsze smartfony, które posiadają fabrycznie zainstalowany sklep AppGallery. Już teraz Huawei nazywa go jednym z trzech najlepszych sklepów on-line na świecie (obok App Store oraz Google Play). AppGallery jest już dostępny w przeszło 170 krajach i zarejestrowano w nim już 400 milionów aktywnych użytkowników.

Jednocześnie Huawei zapowiada, że chce przeznaczyć miliard dolarów na wsparcie ekosystemu Harmony oraz sklepu AppGallery dla urządzeń mobilnych. Najtrudniejszą przeszkodą dla chińskiego giganta jest utrata dostępu do aktualizacji Google, Google Maps i Youtube na dotychczasowych urządzeniach oraz w przyszłych modelach marki.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202002/25/WS5e54eeb6a31012821727a393.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.