Aktualności

Rozpoczęła się budowa drugiego etapu fabryki Samsunga w Xi’an

Rozpoczęła się pierwsza część drugiej fazy projektu Samsunga w północno-zachodnim chińskim mieście Xi'an.

We wtorek z linii produkcyjnej zjeżdżają nowe produkty. Budowa rozpoczęła się w marcu 2018 r., a planowana inwestycja szacowana jest na 14 miliardów dolarów amerykańskich. Firma poinformowała, że ​​jego druga część ma zostać uruchomiona w pierwszej połowie 2021 r.

Pierwsza faza fabryki, której łączna inwestycja wyniosła ponad 10 miliardów dolarów, rozpoczęła działalność w maju 2014 r.
"Firma musiała stawić czoła przeszkodom, takim jak niedobór surowców i siła robocza z powodu wybuchu koronawirusa" – powiedział Hyunki Ji, wiceprezes Samsung China Semiconductor Co., Ltd., dodając, że lokalne władze zapewniły wsparcie w celu zapewnienia sprawnego działania.

Rządy prowincji i gmin koordynowały działania między zakładem Samsunga a dziesiątkami firm działających na rynku wyższego i niższego szczebla, aby zapewnić transport i dostawę kluczowych materiałów. Zarząd Xi'an Hi-Tech Industries Development Zone, w którym znajduje się fabryka, również tymczasowo powołał specjalną grupę, która pomoże Samsungowi rozwiązać problemy i jest dyspozycyjna 24 godziny na dobę.

Nie wpłynęło to zatem na produkcję w fabryce układów, a pierwsza faza osiągnęła 130 000 wyprodukowanych układów pamięci od początku 2020r. 

http://www.xinhuanet.com/english/2020-03/12/c_138870613.htm

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.