Aktualności

Chiny stabilizują rynek inwestycji zagranicznych

Chiny wzmagają wysiłki na rzecz zwiększenia stabilności inwestycji zagranicznych poprzez promowanie pracy firm i projektów finansowanych z zagranicy, a także szersze otwarcie na inwestorów zagranicznych.

Według Ministerstwa Handlu (MOC) około 60% dużych firm produkcyjnych z inwestycjami zagranicznymi i ponad 40% głównych dostawców usług finansowanych z zagranicy z prowincji Hubei odzyskało ponad 70% zdolności do pracy 12 marca. Chińskie władze zobowiązały się do dalszego ułatwienia wznowienia pracy firmom zagranicznym.

Krajowa Komisja Rozwoju i Reform wezwała do podjęcia wysiłków w celu rozwiązania trudności w wznowieniu pracy, aby pomóc firmom w jak najszybszym przywróceniu pełnej zdolności i przyspieszyć realizację dużych inwestycji zagranicznych.
MOC w tym czasie podkreślił, że środki mające na celu zwiększenie poczucia zysku firm.

Chiny przyspieszą otwieranie łańcuchów przemysłowych, zachęcą do inwestycji, aby lepiej sprostać potrzebom wzrostu konsumpcji krajowej i wspierają firmy w inwestowaniu w regionach środkowych, zachodnich i północno-wschodnich, powiedział Pang Chaoran, badacz z CAITEC.

Firmy zainwestowane w Chinach odzyskują zaufanie pomimo szeregu działań otwierających i skutków epidemii. Na przykład gigant detaliczny Costco ogłosił otwarcie drugiego sklepu na chińskim kontynencie w Szanghaju, a Starbucks zbuduje park innowacji kawowych we wschodniej prowincji Jiangsu we wschodnich Chinach.

Źródło:  http://www.xinhuanet.com/english/2020-03/20/c_138898827.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.