Aktualności

Chiny decydują się na budowę kolejnego centrum innowacji

Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) potwierdziło we wtorek, że zatwierdziło plan budowy centrum innowacji w zakresie badań i rozwoju nowych materiałów ziem rzadkich. 

Centrum innowacji będzie koncentrować się na badaniach i rozwoju oraz produkcji nowych materiałów i zaawansowanych technologicznie materiałów funkcjonalnych, opisał MIIT w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. MIIT nie powiedziało, gdzie znajdzie się siedziba centrum, ale powiedziało, że będzie ono zarządzane przez Guorui Sci-tech Rare earth Functional Materials Co. , który został utworzony wspólnie przez 16 podmiotów, w tym dwa giganty ziem w kraju, uniwersytety i instytuty naukowo-badawcze. 

Spółka, o zarejestrowanym kapitale 100 mln juanów (około 14,08 mln dolarów), została zarejestrowana w mieście Baotou w Regionie Autonomicznym Mongolii Wewnętrznej, jednej z krajowych baz wydobycia metali. 

Chiny są jednym z głównych światowych dostawców ziem rzadkich, które są szeroko stosowane w zaawansowanych technologicznie produktach, począwszy od płaskich telewizorów do laserów i samochodów hybrydowych. 

Kraj stara się rozwijać swój przemysł metali ziem rzadkich niższego rzędu i stymulować wysokiej jakości rozwój sektora metali ziem rzadkich.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-04/07/c_138954965.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.