Aktualności

Internetowe targi pracy w Chinach

Absolwenci szkół coraz częściej decydują się na udział w internetowych targach pracy. Sytuacja związana z epidemią Covid-19 przyniosła zmiany na rynku pracy, już na poziomie rekrutacji.

 Absolwenci uniwersytetów i szkół średnich w prowincji Shaanxi mają na swoim koncie udział w dwóch edycjach internetowych targów pracy. E-targi to odpowiedź na trudności w poszukiwaniu pracy spowodowane obostrzeniami w związku z epidemią koronawirusa. Pierwsze takie targi zorganizował Uniwersytet Shaanxi w mieście Taiyuan już 10 kwietnia.

Niedługo po nich odbyła się druga edycja, podczas której na absolwentów czekało aż 6500 miejsc pracy w przeszło 170 firmach w prowincji Shaanxi. Yuan Siming, jedna ze studentek, jest bardzo zadowolona z tej formy poszukiwania pracy, jak również rekrutacji w systemie on-line: „„Przesłaliśmy CV i przeprowadziliśmy rozmowy online. To zupełnie inne doświadczenie, ale w rzeczywistości jest nawet bardziej wydajne niż realne spotkania”.

Rekruterzy również dostrzegają wiele zalet takiej rozmowy z kandydatami, żałują jednak, że nie mogą bezpośrednio spotkać się z kandydatem i poznać jego cech charakteru.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202004/24/WS5ea25111a3105d50a3d18918.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.