Aktualności

Prowincja Guangdong walczy z dyskryminacją

Prowincja Guangdong ogłosiła program walki z dyskryminacją na tle rasowym. Jest to odpowiedź na ataki względem ludności pochodzenia afrykańskiego, które miały miejsce w trakcie kwarantanny.

Władze Guangdong spotkały się w ostatnich tygodniach z nieprzychylną reakcją obywateli i mediów, gdy wprowadziły szczególne restrykcje wobec osób pochodzenia afrykańskiego. W trakcie epidemii Afrykanie byli przymusowo poddawanie kwarantannie, a także odmawiano im wykonania usług w hotelach, czy nawet sklepach. Chiński McDonald’s również uczestniczył w tym procederze, umieszczając w placówkach znaki zakazujące wstępu osobom o ciemnym kolorze skóry.

Kilka dni temu, podczas spotkania afrykańskich dyplomatów i przedstawicieli lokalnych przedsiębiorstw, urzędnicy prowincji Guangdong wezwali przedstawicieli przemysłu do „zdecydowanego przeciwstawienia się rasizmowi”. Lokalny rząd powiedział, że usługodawcy w prowincji nie mogą traktować Chińczyków i obcokrajowców inaczej ani dyskryminować ze względu na narodowość, rasę, płeć lub kolor skóry. Również właściciele baz noclegowych i taksówkarze zostali poinformowani, że nie mogą stosować innych zasad względem osób o różnym kolorze skóry. Odstępstwa od zaleceń będą surowo karane.

Jednocześnie władze Guangdong, w trosce o czarnoskórych obywateli, uruchomiły całodobowy telefon wsparcia dla osób, które doświadczyły dyskryminacji.

Źródło: https://www.scmp.com/news/china/diplomacy/article/3082653/chinas-guangdong-province-unveils-new-anti-discrimination

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.